Porady

Jak zabezpieczyć balkon przed zimą

Balkon czy taras to dla wielu mieszkańców miast namiastka natury i zieleni pośród betonowej zabudowy. Podczas letnich miesięcy dużo uwagi poświęcamy naszym balkonom, aby pięknie wyhodowane kwiaty cieszyły oko podczas słonecznych dni.
więcej

Płytki imitujące naturalne materiały

Wielu z nas marzy o pięknym wnętrzu, w którym dekoracją będą elementy z drewna, kamienia czy metalu. Niestety te naturalne materiały są dość kosztowne i wymagające podczas użytkowania.
więcej

Armatura łazienkowa - jaką wybrać?

Większość z nas podchodzi do wyboru armatury łazienkowej jak do wyboru kolejnego elementu dekoracyjnego. Nic bardziej mylnego! Najważniejsze jest ustalenie sposobu montażu baterii, a możliwości jest sporo.
więcej

Rośliny doniczkowe w pomieszczeniach

Wybierając rośliny doniczkowe do naszego wnętrza kierujemy się zazwyczaj ich walorami dekoracyjnymi, zapominając o tym, jak korzystny mają wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Jakie są zatem korzyści z roślin doniczkowych?
więcej

Klimatyzacja - za czy przeciw?

Jeszcze do niedawna urządzenia klimatyzacyjne uznawane były za zbyteczną ekstrawagancję, ale klimatyzatory powoli stają się standardowym wyposażeniem w nowo budowanych mieszkaniach czy domach.
więcej

Inteligentny dom

Termin „inteligentny dom” nadal wielu z nas kojarzy się z nieuzasadnionym luksusem. Ale warto zastanowić się, czy taka inwestycja nie jest na dłuższą metę rozwiązaniem efektywnym kosztowo, nie wspominając już o tym, że inteligentne systemy zdejmują z nas ciężar myślenia o tym, czego zapomnieliśmy włączyć, wyłączyć, zamknąć, zakręcić, zabezpieczyć.
więcej

Ciekawe pomysły na dekorację ścian

Ściany pomalowane ulubionym kolorem są nadal najczęściej praktykowanym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz. I faktycznie takie neutralne ściany są idealne, jeśli chcemy wyeksponować obrazy, unikalne plakaty filmowe czy fotografie, gdyż dekoracje te – często wartościowe – nie potrzebują dodatkowej oprawy.
więcej

Drewno w łazience? Fakty i mity

Nadal podchodzimy nieufnie do zastosowania drewna w łazience, choć aranżacje z wykorzystaniem tego surowca są wyjątkowo eleganckie. Zimna i dość sterylna glazura dużo zyskuje zestawiona z ciepłym, przytulnym drewnem. Często jednak odpuszczamy użycie drewna w łazience obawiając się, że ten surowiec, pochłaniając wilgoć z powietrza i reagując na zmienność temperatur, będzie wypaczał się, niszczył i – co gorsza – gnił.
więcej

Czym kierować się wybierając kolor do mieszkania?

Jednym z ważniejszych dylematów, przed którymi stajemy urządzając nasze mieszkanie, jest wybór koloru ścian. To ważna decyzja, bo szybko może się okazać, że np. kolory intensywne – nawet jeśli je lubimy - na dłużą metę mogą męczyć oko i powodować rozdrażnienie. Z kolei chłodne, modne ostatnio szarości, mogą wywoływać u nas uczucie smutku, przygnębienia, szczególnie w pochmurne dni.
więcej